Dodany: 2011-07-22 12:42:32

Kategorie prawa jazdyPrawo jazdy poznań, to bardzo dobra sprawa, zwłaszcza, że posiadanie tego dokumentu pozwala nam na jakieś podróże po całym świecie za kierownicą naszego samochodu. Oczywiście prawo jazdy poznań nie jest dokumentem ogólnym, ale wydawane jest do poszczególnych kategorii.

 

Tak więc wyróżniamy 5 głównych kategorii prawa jazdy: A, B, C, D i T. Poza tymi głównymi kategoriami wyróżniamy jeszcze coś takiego jak podkategorie, które są ulgami w przypadku nad ambitnych osób, które nie spełniają jakiś warunków otrzymania prawdziwego prawa jazdy. Do tych kategorii należą: A1, B1, C1, D1. Kategoria A i A1 to pozwolenie na kierowanie motocyklem, B i B1 samochodem osobowym, C i C1 samochodami ciężarowymi, a D i D1 autobusami przeznaczonymi do przewozu osób.

 

Poza tymi kategoriami do nich możemy jeszcze przyłączać kategorię E, która pozwala nam kierować pojazdem z przyczepką. Wtedy to nasze prawo jazdy poznań posiada na odwrocie pozwolenie na kategorię B+E, lub inne. Moim zdaniem warto jest zainwestować w prawo jazdy, bo to naprawdę przyszłościowy dokument.Dodaj nowy komentarz do artykułu Kategorie prawa jazdy
Nick: