Dodany: 2013-08-12 13:13:02

 

Transport kolejąKolej to od lat droga przez mękę, zwłaszcza jeśli wybieramy się w dłuższą podróż. Trasy, które wybiegają poza nasz kraj to nieco luksusu, bo trasy – są porządniejsze. Wystarczy wyjechać do Niemiec, by zobaczyć , jak tam radzą sobie z tym, czym jest transport kolejowy.

 

Transport międzynarodowy kolejowy to przede wszystkim coś, co należy oddzielić grubą kreską od tego, czym jest nasz krajowy. Ten nasz krajowy to przede wszystkim słabe połączenia, bardzo złej jakości tory i tabor, który najlepsze lata świetności ma już za sobą. Transport międzynarodowy kolejowy można opisać jednak jako coś zgoła odmiennego.

 

To coś, co nie tylko jest bardzo sprawnie kierowane, tak, że wiele ludzi zwyczajnie wybiera kolej zamiast innych połączeń, bo są szybkie, wygodne i stosunkowo tanie. Transport międzynarodowy kolejowy zagraniczny jest więc nijak podobny do tego, z którym mamy do czynienia w naszym kraju, gdzie kolej jest wciąż odbiciem lat, które mamy już dawno za sobą i raczej wolelibyśmy o nich zapomnieć..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Transport koleją
Nick: