Dodany: 2013-08-12 12:52:12
 

Transport wodny - czym jestTransport wodny to co prawda dziś bardzo mało podnoszony temat, jednak wciąż sam mechanizm znajduje się w czołówce rozwiązań, na które decydują się przedsiębiorcy, czy osoby, które zwyczajnie chcą podróżować.

 

Transport międzynarodowy wodny co prawda nie jest tak popularny wśród pasażerów co samolot, jednak między krajami, które łączy szlak wodny – wciąż to najbardziej popularny sposób. Takim przykładem na transport międzynarodowy pasażerski może być szlak Gdynia – Karlskrona, czyli Polska-Szwecja, gdzie codziennie odbywa się spory ruch pasażerski. Sam transport międzynarodowy produktowy – wodny to również temat, który wciąż jest podtrzymywany.

 

Nie tylko szlakami wodnymi transportuje się produkty takie jak ryby, czy kwiaty, ale również wina, drogie alkohole, czy paliwa. Transport międzynarodowy jest dziś bardzo mocno rozwinięty w kwestii szlaków wodnych, jednak jest ograniczony do szlaków wodnych, a więc korzystają te kraje, które mają dostęp do morza, czy oceanu. Dlatego też sam transport międzynarodowy wodny musi być wspierany przez na przykład transport drogowy, który niejako uzupełnia ten transport.Dodaj nowy komentarz do artykułu Transport wodny - czym jest
Nick: