Dodany: 2012-03-22 12:32:32

 

Charakterystyka rowerów trialowychW Polsce ostatnimi czasy rozwija się nurt młodych ludzi, którzy potrafią na rowerach dosłownie czynić rzeczy, których normalnie nie można na rowerach wykonać. Takie akrobacje podczas jazdy – by pokonać teren nazywane są trasami trialowymi.

 

Trasy i rowery trialowe są dla tych, którzy mają już spore doświadczenie w jeździe na rowerach typu bmx , jednak jazda po mieście ich męczy zabierają się więc za jazdę po lasach, po specjalnym torze trałowym z przeszkodami. Nauka jazdy kraków na rowerze trialowym nie należy do najłatwiejszych dlatego ten rodzaj sportu jest raczej zarezerwowany dla tych, którzy zdobyli już pewne doświadczenie na trasach rowerem bmx.

 

Rowery trialowe sa dość charakterystyczne. Mają nieco obniżoną ramę i dość szerokie opony, siodełko jest również pod nieco innym kątem niż normalnie w rowerach turystycznych bądź górski. Nauka jazdy kraków na takim rowerze wymaga więc również sporo wytrwałości i energii. Rower trialowy jest niejako połączeniem roweru górskiego i popularnego bmx-a, jednak jego rama i siodełko, a także budowa opon tworzą już nowy rodzaj sprzętu nazywanego właśnie rowerem trałowym. Nauka jazdy kraków na takim rowerze jest również bardzo ryzykowna – i należy o tym pamiętać..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Charakterystyka rowerów trialowych
Nick: